تبلیغات
ღ☆ஜ ما و جغرافیا در دهکده جهانی ஜ☆ღ - ارسال نخستین پیام با نوترینوها
 
.:: زندگی اطلس جغرافی ماست
که در آن نقشه استان محبت پیداست
جلگه مکر و نمکزار حسد پیدا نیست
کوه چهل چشمه عشق ارتفاعش بسیار
وفلات ایمان حول این کوه چه وسعت دارد ::.

.:: سلام ::.
.:: وبلاگی که مشاهده میکنید متعلق به محمد عثمان نصرتی دانشجوی رشته ی جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه سیستان و بلوچستان میباشد در این وبلاگ سعی شده که بیشتر در مورد موضوعات جغرافیایی بحث شود.امیدوارم که با راهنماییهای استاد گرامی و دیگر عزیزان این وبلاگ به اهداف خود برسد ::.
  :: مدیر وب سایت : hacker games
نظرتان درباره وبلاگ چیست ؟


» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   
ارسال نخستین پیام با نوترینوها
یکشنبه 28 اسفند 1390 ساعت 12:10 ق.ظ | | نوشته ‌شده به دست hacker games | ( نظرات )


در گامی اساسی برای ارتباطات بی‌سیم واقعی، دانشمندان دانشگاه روچستر و كارولینای شمالی موفق به شناسایی چگونگی ارسال یك پیام با نوترینوها شدند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این دستاورد كه به انتقال یك واژه از میان 237 متر سنگ بستر به مقصد پرداخته، تنها گامی اولیه محسوب می‌شود اما این پیام نوترینویی، نشانگر آینده‌ای است كه در آن كاركنان زیردریایی‌ها و شاید غیرنظامیان حد میانی بتوانند به ارسال این ذرات بدون بار و روح مانند از میان هر گونه سدی بپردازند.

این پیام در آزمایشگاه فرمی‌لب با استفاده از شتاب‌دهنده این موسسه برای تولید یك پرتو پر انرژی نوترینو شكل گرفته و سپس با استفاده از آشكارساز MINERvA در یك غار زیر زمینی خوانده شد.

این محققان به ترجمه پیام نوترینویی به شكل رمز دوتایی پرداخته و گروه‌های بزرگی از نوترینوها را برای اطمینان از دستیابی آشكارساز به آنها، پرتاب كردند.

كار این محققان بسیار موثر بوده چرا كه می‌توان با استفاده از نوترینو بدون استفاده از كابل یا سیم بین دو نقطه در هر محیطی ارتباط برقرار كرد.

شناسایی نوترینوها بسیار مشكل است؛ از این رو كشف آنها نیازمند شبكه‌های تجهیزات بسیار است. حتی با استفاده از آَكارسازهای چندین تنی مانند MINERvA تنها حدود یك در 10 میلیارد نوترینو قابل شناسایی است.

پس از شناسایی این ذرات توسط آشكارساز، علامت دوتایی دوباره به انگلیسی ترجمه شده و واژه «نوترینو» با وضوح و روشنی دریافت شد.

استفاده از یك شتاب‌دهنده ذره و یك آشكارساز عظیم برای ارسال یك واژه در حقیقت یك سیستم ارتباطی عملی به نظر نمی‌رسد، اما این واقعیت كه این كار به انجام رسیده، نشانگر وجود ظرفیت برای بررسی‌های آینده است.

نتایج این پژوهش در مجله Modern Physics Letters A منتشر شده است.


منبع

:: مرتبط با: فناوری اطلاعات ,